TANIE PODRÓŻOWANIE, Belgia, Luksemburg z Rodzinką.

Składniki:

  • czas wolny
  • jakieś lokum na wymianę

Tym razem jesteśmy w Belgii. Niedługie to wakacje bo mieliśmy zaledwie pięć dni do dyspozycji.
Może to i lepiej bo po niebardzo chcemy opuszczać to miejsce, byłoby lepiej gdybyśmy mieli dwa dni więcej do dyspozycji. Nie mieliśmy, a mimo wszystko było fajnie.
Pierwszego dnia zwiedziliśmy naszą małą wioskę, typowa belgijska, z romantycznymi domkami z czerwonej cegły, niektóre są piękne inne nie. Całość jednak pozostawia w nas niezapomniane wrażenie.
Nasz domek nie należał do miejscowych piękności, był jednak wygodny, przytulny i nic nas nie kosztował.
To sprawia, że wakacje okazują się być trochę tańsze, udało się nam znaleźć ludzi, którzy zechcieli zamienić się z nami swoim lokum. I tak oto my przejęliśmy w posiadanie ich dom na okres pięciu dni a oni nasz. My spędzamy wakacje w kraju frytek, oni zaś są u nas.
Koszty jakie ponieśliśmy to paliwo plus jedzenie, takie same mielbyśmy pozostając w domu. No minus paliwo ale całość po raz kolejny okazuje się niezwykle tania.
TANIE PODRÓŻOWANIE, brzmi jak hasło reklamowe, niczego jednak nie zamierzam reklamować. Faktem jest jednak, że zwiedziliśmy już w ten sposób Danię, Francję, Hiszpanię a teraz jesteśmy w Belgii.
Wracając do tej ostatniej. Piękny i ciekawy to kraj, zobaczyliśmy Antwerpię, Brukselę, Bruges.
Ponieważ jesteśmy w drodze do domu a po drodze będziemy niedaleko Luxemburga, to mam nadzieję, że będziemy mogli pokazać dzieciakom Luxemburg.
Dla na s to przypomnienie lat młodzieńczych, byliśmy tutaj kiedyś. Ale tak odległe to czasy, iż wspomnienia są lekko zamglone 🤔.

Antwerpia,…
kiedy masz obok siebie dzieci w wieku jeszcze niezbyt zaawansowanym nie oznacza to, że niczego nie można zwiedzić. Wręcz przeciwnie, ciekawość świata, która ich wypełnia, energia… 🤔. Zazdroszczę im niewyczerpanych pokładów siły.
Antwerpia, czy to miasto Polaków w Belgii? Nie wiem ale faktem jest, że spotkaliśmy ich więcej niż zabytków. Zarówno turystów jak i pracowników wszelkiej maści.
Piękne miasto, z ciekawą katedrą i ładną belgijską architektórą, no i te frytki 🙂.

Bruksela, Bruge…
Nie zamierzam tworzyć przewodnika i opisywać każdego z zabytków. Obydwa miasta są godne uwagi, ciekawe muzea, architektura, frytki,…

Co nas zdziwiło?
Skutery na chodnikach. W Szwajcari za jazdę po chodniku rowerem policja ukarze cię mandatem. W Belgii widzieliśmy skutery jeżdżące po chodnikach, nikogo to nie dziwiło.
Poza mną, coprawda były to drogi rowerowe ale współdzielone z chodnikami, zatem odnosi się wrażenie, że owe pojazdy mkną tam gdzie ty powinieneś bezpiecznie chodzić, z dala od motoryzacji 🤔🤔🤔, dziwne.

Luksemburg,
Krótki przystanek w drodze do domu, miasto młodych pijanych ludzi wałęsających się po ulicach.
Piątek wieczorem, pewnie młodzierz wysypała się na ulice aby odreagować kończący się tydzień.
Luksemburg podobnie jak wszystko co widzieliśmy to piękne miasto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *