Dolina Aary

Dolina Aary

W wąwozie Aary zdajemy sobie sprawę z niebywałej siły natury. To tutaj przez miliony lat rzeka wydrążyła wąwóz, miejscami głęboki na 200 m, w najwęższym zaś miejscu jego szerokość nie przekracza 1m. Daje to niezwykłą perspektywę i sprawia, że całość wydaje się jeszcze bardziej monumentalna.
Miejscowa ludność już w XIX wieku doceniła piękno tego miejsca. Sprytni Szwajcarzy wybudowali w tej niedostępnej dolinie kładki, którymi bezpiecznie można było przejść na drugą stronę.
Do tego, w skale tego wąwozu wykuto fort obronny, bardzo nowoczesny i z wieloma wygodami, dla ponad 180 żołnierzy. Oczywiście, jak można się domyślić, ten fort podobnie jak „Fort Pre-Giroud” (http://motoalpy.pl/?p=1779) nigdy nie został użyty.

Spacer doliną Aary to około 1400 m, zajmuje on około 40 min i niezliczoną ilość razy wprawi cię w zachwyt i zdumienie.
I to właściwe wszystko na temat. Nie ma tutaj spektakularnych historii do opowiadania, żadnych ciekawostek. To miejsce mówi samo za siebie, to ono będzie twoim przewodnikiem. Przez 80 min spaceru tam i spowrotem opowie ci swoją historię w sposób w jaki żaden człowiek na świecie nie jest w stanie tego dokonać.
Czy warto tutaj przyjechać?
Taaaaaak.
To fantastyczne trasy motocyklowe, absolutne szwajcarskie top. Jeżeli połączysz to ze zwiedzaniem „Aarenschlucht” jak mówią miejscowi, to na pewno nie będziesz rozczarowany.
Wstęp jest płatny, ale nie będziesz musiał zastawiać motocykla aby było stać cię na bilet. Przy okazji warto wybrać opcję dodatkowego wodospadu w Meiringen. Oddalony o parę minut, w przeciwieństwie do wąwozu wodospad Meiringen, posiada bardzo ciekawą historię. Mianowicie to miejsce, w którym najsłynniejszy detektyw świata Sherlock Holmes został zepchnięty i dokonał żywota. Jednak sukces książki okazał się tak wielki, że autor po trzech latach postanowił przywrócić go do życia.
Zapraszam do obejrzenia filmu, tym razem chyba tam znajdzie się więcej informacji niż w tekście.
Pozdrawiam i do następnego spotkania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *