Les Paccots / Szwajcaria

Les Paccots / Szwajcaria

Les Paccots 

To niewielka górska miejscowość w Szwajcarii. Ta urocza stacja narciarska w okresach letnich zamienia się w raj dla ludzi spragnionych pięknych widoków i obcowania z naturą.
Okoliczne szczyty w porównaniu z naszymi Tatrzańskimi prezentują się okazale.
Dent de Lys (2 014 mnpm)
Teysachaux (1 909 mnpm) Niremont (1 514 mnpm) Corbetta (1 401 mnpm)
Moléson (2002 mnpm)
Daleko im jednak do młodszych braci i sióstr, które przewyższają je o ponad 2000 m. Najwyższe bowiem szwajcarskie szczyty z łatwością wznoszą się na wysokość znacznie przekraczającą 4000 mnpm.
Niebawem i owe olbrzymy zostaną bohaterami moich górskich opowieści. Kiedy tylko śniegi zalegające w najwyższych partiach gór ustąpią, z całą pewnością odwiedzę owe górskie szlaki.

Les Paccots… właściwie to nie ma o czym pisać. Mała bowiem to mieścina, niespełna 1000 mieszkańców, wspaniałe miejsce na wekendowy spacer.

Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie: leniwi w miejscowym „chalet” uraczą się miejscowymi specjałami. Ci bardziej ambitni zmęczą swoje wprawne nogi na tutejszych szlakach.
Alpiniści tutaj nie mają wiele do roboty, nie licząc via ferrty na pobliskim Moléson.
Każdy jednak doceni piękno otaczającego go krajobrazu, lekko alpejski, lecz nie przytłaczający ogromem gór.
Préalpes fribourgoises tak bowiem zwie się ten zakątek krainy czekolady, demokracji bezpośredniej i swiatowej stolicy zegarków.
O dziwo, na miejscu spotkałem wielu motocyklistów. Zdziwienie moje wynika z faktu, że droga wiodąca w owe strony nie jest spektakularna. Wprawdzie w Polsce uchodziłaby za jedną z najpiękniejszych tras motocyklowych w kraju, lecz tutaj nie jest godna polecenia. Jeżeli jednak ktoś zapuści się w te strony to mimo wszystko będzie miał okazję pobawić się na motocyklu jak należy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *